ul. Tkacka 66/2, 70-556 Szczecin Numer telefonu91 431 44 44

Nowoczesne zamki ortodontyczne AXIS T1

T1 Axis to system zamków ortodontycznych zapewniający optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Rewolucyjny system rotacyjnej klapki zastąpił potrzebę ligaturowania zamków co zdecydowanie redukuje tarcie. Podobnie jak w systemie Damona połączenie zamków AXIS i odpowiedniej sekwencji łuków daje zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi systemami zamków.

             logo systemu zamków Axis

Zalety systemu zamków T1 Axis:

Higiena: Opływowy kształt zamka Axis idealnie komponuje się z naturalnym kształtem zęba co zdecydowanie ułatwia precyzyjne czyszczenie.

Komfort: Zamek T1 Axis nie posiada odstających skrzydełek dzięki czemu tkanka miękka z łatwością adaptuje się do nowego środowiska w jamie ustnej. Dodatkowo zamek charakteryzuje się najniższym profilem na rynku (38% niższy profil od najbliższego konkurenta) co w połączeniu z wyjątkowo opływowym kształtem daje zamkowi Axis pierwsze miejsce pod względem komfortu i zadowolenia pacjenta wśród zamków samoligaturujących.

Efektywność: Lejkowate wejście slotu w zamkach Axis ułatwia wprowadzanie łuku zapobiegając uszkodzeniom powierzchni łuku oraz zwiększa zakres odgięć łuku wewnątrz slotu podnosząc wydajność wprowadzonego łuku.

Rotacyjny mechanizm: Innowacyjny mechanizm zatrzaskowy zamków T1 Axis jest łatwy w użyciu i bardzo pomocny przy wprowadzaniu łuku do slotu. Podczas zamykania klapki rotacyjnej łuk zostaje łagodnie wprowadzony do slotu bez potrzeby dodatkowego dociskania łuku w kierunku dna slotu. System ten umożliwia wprowadzenie łuku bez uszkodzenia jego powierzchni, co często ma miejsce w przypadku pozostałych systemów dostępnych na rynku.

Faza końcowa: Unikalne wymiary slotu pozwalają ortodoncie osiągnąć precyzyjny wynik odpowiadający prawdziwym wartościom torku i angulacji wpisanymi w zamek. Rozmiary slotu odpowiadają rozmiarom łuków używanych w końcowej fazie przez co ortodonta ma pełną kontrolę nad rotacją i angulacją zębów.

Źródło: www.orthogroup.pl