ul. Tkacka 66/2, 70-556 Szczecin Numer telefonu91 431 44 44

Kurs Dr Raphaela Greenfielda

W dniach 2-3 marca 2012r. odbył się w Warszawie po raz pierwszy w Polsce ortodontyczny kurs szkoleniowy Dr Raphaela Greenfielda z USA dotyczący filozofii leczenia bezekstrakcyjnego.

 

W dniach 2-3 marca 2012r. odbył się w Warszawie po raz pierwszy w Polsce ortodontyczny kurs szkoleniowy Dr Raphaela Greenfielda z USA dotyczący filozofii leczenia bezekstrakcyjnego. Tematem kursu była technika leczenia bezekstrakcyjnego oparta na filozofii C.A.D. (Coordinated Arch Development) -  Skoordynowanego Rozwoju Łuków zębowych.

Dawno już w Polsce takiego kursu nie było. Ostatni raz tak bogato udokumentowane i tak wiele przypadków z długoterminową obserwacją, leczonych bez ekstrakcji i w większości bez stałej retencji zaprezentował pod koniec lat 90-tych prof. Norman Cetlin. I nic w tym zaskakującego, Dr Greenfield jako najbliższy współpracownik godnie kontynuuje dzieło swego wielkiego mentora w popularyzacji bezekstrakcyjnej terapii.

W filozofii C.A.D. Dr Greenfield określił 10 kryteriów którymi należy się kierować aby osiągnąć długotrwałe stabilne efekty leczenia bezekstrakcyjnego. Jako jedne z najważniejszych wymienia „JEDNOCZESNE” działanie w trzech płaszczyznach małymi ciągłymi siłami i pozostawienie zębów po leczeniu w strefie neutralnej. Podkreśla, że to prawidłowa funkcja jest najlepszą retencją gwarantując stabilne wyniki leczenia.

Kurs został wzorowo zorganizowany  przez firmę Ortho Group Polska przy współpracy z firmą Ortho Classic USA. Wybór jednego z najlepszych, Polonia Palace Hotel w Warszawie nie był przypadkowy. Klimat wnętrza i wysoki poziom sali konferencyjnej oraz menu zaproponowane przez szefa kuchni spełniło najwyższe wymagania prawie 100-ki uczestników kursu. Szczególnie chciałbym podkreślić przygotowanie organizatora w postaci skryptu zawierającego wszystkie slajdy z kursu i dającego możliwość prowadzenia bieżących notatek.

 Jeszcze w tym 2012 roku, tym razem we Wrocławiu w dniach 19-20 października Dr R. Greenfield zaszczyci nas ponownie obecnością na kolejnym swoim kursie połączonym z prezentacją i promocją pierwszego wydania podręcznika pt.: „NON EX FACTORS 98,5% Nonextraction Therapy using Coordinated Arch Development”.

Wszyscy ortodonci, którym leczenie bezekstrakcyjne jest bliskie, powinni „zaliczyć” ten kurs.

 Kierownik naukowy kursu

Dr n.med. Zygmunt Ziemba

specjalista ortodonta,

www.ortodonta.szczecin.pl


Dr Greenfield Dr Ziemba leczenie ortodontyczne bez ekstrakcji Dr Greenfield ortodoncja Szczecin ortodonta Dr Ziemba ortodonta gabinet ortodontyczny Aparat ortodontyczny Klinika ortodontyczna Szczecin ortodoncja